Wolvarkens

IMG_1791 (1024x807)

IMG_1763 (1024x683)Toen vrijdag bekend werd dat er een oplossing voor het voortbestaan van de schaapskudde Het Soerel was gevonden vertoefde ik te midden van een geheel andere kudde (of eigenlijk roedel) op de Veluwe.

IMG_1800 (1024x674)Samen met Wilfred was ik te gast bij Barbara en haar mangalitza varkens in Leuvenum  (Mangalitza breed).  Een bijzonder en leuk soort varkens die oorspronkelijk uit Hongarije/Servie komen en ook wel wolvarkens worden genoemd.

Deze mangalitza varkens kregen nogal wat media aandacht toen ze in Almere ingezet werden om de reuze berenklauw te helpen bestrijden. En zo kwamen de hobby’s van Wilfred en mij weer samen. Alhoewel er met de haren van deze varkens waarschijnlijk niet echt gevilt zal kunnen worden, ga ik dat natuurlijk wel uitproberen met het handje vol krullen wat ik mee kreeg.

IMG_1814 (1024x865)De krullen zijn stugge maar mooi glanzende vezels in heel mooie kleuren. Maar ik kreeg van Barbara ook nog 2 zakken met vooral veel bijzondere schapenwol mee die zij toevallig had. Dat gaat weer heel veel vilt- en ander plezier opleveren !

We beleefden een heel bijzondere en gezellige dag en bezochten natuurlijk ook nog even de plaatselijke kringloopwinkel.IMG_1817 (1024x682)

Scroll naar boven